Lidé v dojo
Honza  - 2. dan- Moje motivace ke cvičení se s časem hodně vyvíjela (na počátku stálo naučit se efektně bránit…), kdy nyní pro mě studium aikido, jako reálného bojového umění, představuje báječnou, smysluplnou pohybovou praxi s krásnou technikou, jejíž principy mě vychovávají k hledání harmonie, nebo lépe k pocitu sjednocení mého vnitřního světa s okolím. Aikido je velmi široká disciplína, která kompletně rozvíjí osobnost člověka (občas je to teda dost složité 😊). Ale lepší, než o Aikido zdlouhavě psát, je jít cvičit 😊. Na tréninky (nejen) v našem klubu se i po letech stále těším, myslím, že jsme dobrá parta fajn lidí, kteří se snaží zlepšit sama sebe. (více zde).


Petr B.- 1. dan
 - po dlouhých letech, co jsem necvičil, jsem hledal nějaký oddíl, kde bych našel učitele, pod kterým bych se mohl dále rozvíjet. Honzův vstřícný přístup k žákům (nedělá rozdíl mezi začátečníkem či pokročilým) a jeho hezké funkční aikido, které obsahuje i vnitřní .... něco :-),  mě každý týden přinutí sednout do auta a rozjet se na trénink.

Miloš  -  Pod Honzovým vedení se cvičí dobře, líbí se mi jeho nadhled a nenásilný přístup ke cvičení, až na nikyo :) Tréninky jsou často propletené spletí rad a myšlenek, ve kterých často nalézám inspiraci a pomáhají mi vnímat nejen fyzickou stránku aikidó. Mám pocit, že tak dokáži lépe vnímat své okolí a najít rovnováhu. Je asi jedno, jaký druh zábavy si člověk vybere. Já jsem rád, že jsem prošel těmito dveřmi. Jestli bych je měl kdykoli zavřít, už nyní vím, že jsem v aikidó našel víc, než bych si kdy představil. 

Filip - Jsem člověk, který nesouhlasí s kompetitivností ve sportu či v čemkoliv jiném. Kompetitivnost nám přináší pouze závist, která zase přináší jiné nepříjemné pocity. Aikido je v tomto z mého pohledu jedinečné, k tomu, aby se žák zlepšil neporáží jiné lidi či snad soupeře, ale poráží a překonává sám sebe v pohledu nových zkušeností a znalosti sebe sama. Tím se u mě aikido stává naprosto fascinujícím a nutí mě ho i nadále studovat.

Proč naše dojo? Chodí sem přátelští lidé, kteří nehledí jen na svůj pohled světa, ale jsou otevření i pohledům jiných. Honza jako náš učitel se náramně hodí na vedení tréninků a člověk si z nich odnáší i něco víc než jen názvy technik a pohyby  😊.